Haberler » Başkan'ın Yazıları
Kıymetli Üyelerimiz, Türkiye’de “e-ticaret sektörü”, çok hızla büyüyen sektörlerden birisi,aslında bu durum tüm dünya için de aynı. Bunun sebepleri arasında insanların internetten alışveriş yapma alışkanlıkları kazanmalarının yanı sıra, e-ticaret sitesi işletmelerinin de işlerini gelişmiş araçlarla ve daha iyi bir biçimde yapmaları sayılabilir.
Değerli Üyelerimiz, bu yazıyı kaleme alırken değerli Başkan Yardımcım Ömer Küpeli’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Şahsen benim için ve iş dünyamız için büyük bir değer olan Ömer Küpeli'nin, ani bir şekilde aramızdan ayrılmış olması hepimizi derin acıya boğmuştur.
Türkiye’de çok sayıda tarım ürünü yetiştirilmesi için uygun koşullar olmasına rağmen, tarım ürünleri ihracatının özellikle geleneksel ihraç tarım ürünleri adı verilen bazı ürün gruplarında yoğunlaşıldığı görülmektedir.
Değerli Üyelerim, Tüm zorluklara rağmen iş dünyası olarak 2018 yılını büyük bir başarıyla tamamladık. 2019’un İlk günlerini ekonomi cephesinde olumlu seyreden bir trend ve iyi yönde beklentilerin çoğaldığı bir iklimle idrak ediyoruz.
Yeni Yıla Yeni Umutlarla... 24 Aralık 2018 Pazartesi
Değerli Üyelerimiz; 2019 yılına adım attığımız bu günlerde, zor bir yıla veda ediyoruz. Her şeye rağmen ayakta durmayı başarmanın yollarını Türkiye olarak hep birlikte aradık.
Kıymetli Üyelerimiz, 2018 yılının sonlarındayız ve doların ateşinin düşmesiyle birlikte bu aralar biraz nefes alabildiğimizi söyleyebiliriz. Ancak bu ekonomik türbülansın tekrar etmeyeceği anlamına gelmeyen bir rahatlama diyebiliriz.
Bu günlerde dünya piyasalarındaki gelişmeler sonucu ortaya çıkan türbülansın etkisiyle döviz kurlarında büyük dalgalanmalar yaşıyoruz. Buna ilave olarak da enflasyon hızlı bir yükselme trendine girdi. Bu durum siz bütün üyelerimizi olumsuz etkiliyor. Tüketici güveni zedeleniyor.
2018 yılı, iş dünyası ve özel sektör için öngörülemez gelişmelere sahne oldu. Amerika’nın başını çektiği ticaret savaşları ve ülkemizin karşı karşıya kaldığı döviz kuru dalgalanması nedeniyle sıkıntılı bir yaz dönemini tamamlamış olduk.
Kıymetli Üyelerimiz; Hep birlikte çalışacağız, üreteceğiz, rekabet edeceğiz, bu ülkeyi, ülkemizle eş zamanlı olarak şehrimizi daha da zenginleştireceğiz.
Uzun bir seçim maratonunu şükürler olsun huzur içinde, Odamıza ve iş dünyasına yakışır bir olgunlukla tamamladık. Öncelikle Yönetim Kurulumuzu, Meclis Başkanımızı ve Meclis Divanımızı, Meclis Üyelerimizi, TOBB Genel Kurul delegelerimizi, Meslek Komitelerimizi ve Disiplin Kurulu üyelerimizi kutluyor, başarılar diliyorum.
Sayfa:İlkÖnceki12345678SonrakiSon
Powered by macikkar